Az adatok feltöltése folyamatban, kérjük látogasson vissza később!
Az ICIinSMEs projekt célja, hogy erősítse a kelet-európai kis- és középvállalkozások innovációs potenciálját, és ezáltal növelje a vállalkozások termelékenységét, versenyképességét. Fókuszában a KKV-k digitális készségeinek fejlesztése és az ügyfélközpontú innovációkra való felkészítése áll.
A projekt keretében két speciális képzési és coaching program kifejlesztésére került sor, melyek révén a kkv-k digitális készségeket szereznek, és képessé válnak átfogó ügyfélközpontú innovációk megvalósítására. Figyelembe véve a KKV-k speciális képzési igényeit, a program kialakítása során a piac- és gyakorlatorientált megközelítés volt a fő rendezőelv. A képzés erőssége, hogy valós igényekre reagál és fejleszti a problémák beazonosításának és megoldásának képességét.
Annak érdekében, hogy az oktatók és a tanácsadók magas színvonalon képezzék a kkv-kat, a projekt keretében két 3 napos Train the trainer program kidolgozása és tesztelése is megtörtént, amelyek esetében a szakmai tartalom mellett hangsúlyos szerepet kapott a modern oktatási technikák megismertetése is.
A koncepció és a tananyag kidolgozása során építettünk a projekt során létrejött kutatási eredményekre. A kkv-k körében végzett nemzetközi kérdőíves felmérés során feltártuk az ügyfélközpontú innovációk elterjedtségét, az ügyfelek bevonásának módjait, az alkalmazott digitalizációs megoldásokat, valamint az ebből szerezhető előnyöket és a fő akadályozó tényezőket. Emellett nemzetközi jó gyakorlatok (Best practicek) összegyűjtése révén a kkv-számára alkalmazható eszköztár kidolgozására is lehetőség nyílt.
A kifejlesztett képzési programokat és oktatási anyagokat nemzetközi körülmények között, több országban tesztelték és értékelték valamennyi projektpartner részvételével. A projektet nyolc tapasztalt partner (kamarák, egyéb szakképző intézmények és egyetemek) valósították meg Dániából, Németországból, Lengyelországból és Magyarországról. A transznacionális projektmegközelítés lehetővé tette az egymástól való tanulást, a legjobb gyakorlatok azonosítását és átadását, valamint a közös fejlesztési munkát.
A projekt összes eredménye szabadon hozzáférhető 13 ország kamarái, kkv-szövetségei, valamint főiskolái és egyetemei számára, melynek célja, hogy megfelelő szakmai ismeretekkel és korszerű oktatásmódszertani technikákkal vértezze fel a jövő KKV trénereit és tanácsadóit.
A Miskolci Egyetem aktív szerepet vállalt a projektcélok elérésében, és nyitott a további együttműködésre.
A projekt oldala innen érhető el: https://ci-smes.eu/
A GINOP-5.1.2-15-2016-00001 „PiacTárs” kiemelt projekt keretében a Miskolci Egyetem az OFA Nonprofit Kft. közreműködésével a társadalmi vállalkozások jelenlegi helyzetének feltérképezésére vállalkozott. A 2016-2022 között megvalósított pályázatban a Gazdálkodástani Intézet több munkatársa vett részt.
Az Alapkutatás a társadalmi vállalkozások működéséről című tanulmány aktuális információkkal látta el az olvasókat a társadalmi vállalkozások számáról, típusainak megoszlásáról, hazai és nemzetközi viszonyokról, valamint a jövőbeni fejlesztési igényekről. Az alapvető fogalmak tisztázása mellett átfogó képet kaphat a társadalmi vállalkozások erős és fejlesztendő pontjairól, továbbá megtudhatja, hogy milyen kihívásokkal kell szembenéznie egy ilyen típusú vállalkozásnak. A nemzetközi kitekintéssel készült alapkutatás hasznos olvasmányként szolgál a társadalmi vállalkozások, társadalmi vállalkozásokkal foglalkozó szakemberek, a szakmapolitikával foglalkozó intézmények, oktatási intézmények, forprofit szervezetek számára egyaránt.